Event 4 Heat 1

Skater

Club

Judge 1

Judge 2

Judge 3

Total Places

Place

Emma Pearce Downlands RSC

2

1

1

4

1

Victoria Brown Wavney RSC

1

3

2

6

2

Rebecca Boyle Medway RD & SC

4

4

3

11

3

Nicola Roland Phoenix ARSC

3

6

4

13

4

Andrew Pearce Downlands RSC

6

2

5

13

5

Carla Smith Wavney RSC

5

5

6

16

6

Charleigh Ratty Forest Rollers

8

7

7

22

7

Hannah Slattery Maidstone RDC

7

8

8

23

8

Judge 1 Bobbie Gibbs
Judge 2 Mary Payne
Judge 3 Joanne Ward
Referee Margaret Brooks
Event 4 Heat 2

Skater

Club

Judge 1

Judge 2

Judge 3

Total Places

Place

Dani Hayon Maidstone RDC

1

1

2

4

1

Karen Harley Forest Rollers

4

2

1

7

2

Becky Evans Milton Keynes RDC

3

4

3

10

3

Lucy Mansfield Kent Artistic RSC

5.5

3

4

12.5

4

Shahla Mehrnaz Pegasus RSC

2

7

7

16

5

Kirsty Wale Herne Bay United

5.5

5

6

16.5

6

Alice Seymour Herne Bay United

8

8

5

21

7

Graham Harvey Milton Keynes RDC

9

6

8

23

8

Steve Osborne Sherwood RDC

7

9

9

25

9

Judge 1 Ron Gibbs
Judge 2 Martin Sampson
Judge 3 Lynsey Williams
Referee Margaret Denham
Event 4 FINAL

Skater

Club

Judge 1

Judge 2

Judge 3

Total Places

Place

Dani Hayon Maidstone RDC

2

1

2

5

1

Karen Harley Forest Rollers

5

3

1

9

2

Becky Evans Milton Keynes RDC

6

2

3

11

3

Lucy Mansfield Kent Artistic RSC

4

5

7

16

4

Nicola Roland Phoenix ARSC

10

4

4

18

5

Andrew Pearce Downlands RSC

1

8

10

19

6

Victoria Brown Wavney RSC

9

6

5

20

7

Rebecca Boyle Medway RD & SC

7

7

8

22

8

Shahla Mehrnaz Pegasus RSC

3

12

11.5

26.5

9

Carla Smith Wavney RSC

8

10

9

27

10

Emma Pearce Downlands RSC

11

11

6

28

11

Kirsty Wale Herne Bay United

12

9

11.5

32.5

12

Judge 1 Ron Gibbs
Judge 2 Martin Sampson
Judge 3 Lyndsey Williams
Referee Margaret Brooks
Event 9

Club

Team

Judge 1

Judge 2

Judge 3

Total Places

Places

Milton Keynes Scarlets

1

1

1

3

1

Judge 1 Tarnia Bowman
Judge 2 Stephanie Elliott
Judge 3 Mary Payne
Referee Mike Ward
Event 14

Skater

Club

Judge 1

Judge 2

Judge 3

Total Places

Place

Duncan Ward Medway RD & SC

1

1

1

3

1

Victoria Brown Wavney RSC

4

2

3

9

2

Becky Evans Milton Keynes RDC

2

3

4

9

3

Lucy Mansfield Kent Artistic RSC

3

4

6

13

4

Nicola Roland Phoenix ARSC

6

5

2

13

5

Carla Smith Wavney RSC

5

6

5

16

6

Kirsty Wale Herne Bay United

8

7

7

22

7

Alice Seymour Herne Bay United

7

8

8

23

8

Judge 1 Bobbie Gibbs
Judge 2 Mary Payne
Judge 3 Lyndsey Williams
Referee Margaret Denham